מאמרים
כתבות
משכנתא בריבית קבועה צמודה למדד,משכנתא בריבית קבועה
משכנתא בריבית קבועה או משכנתא בריבית קבועה צמודה למדד מעניקה וודאות ושקט נפשי כל היתרונות והחסרונות של מסלול משכנתא זה
פורסם בתאריך: 21/03/2013
ContactUsOnFaceBook TwittUs E-MailUs Print

משכנתא בריבית קבועה היא משכנתא בה הריבית נקבעת בעת קבלת המשכנתא והיא אינה משתנה לאורך חיי ההלוואה, למשל:  ריבית שנתית של 6 אחוז לאורך כל חיי ההלוואה. משכנתא בריבית קבועה  מושפעת מריבית בנק ישראל, תנאי השוק ומהציפיות לריבית בעתיד. ריבית בנק ישראל נקבעת ע"י הוועדה המוניטרית בבנק ישראל שמחליטה בסוף כל חודש על שיעור הריבית שישרור בחודש הבא. כאשר לוקחים משכנתא בריבית קבועה צמודה למדד מתווסף להחזר החודשי רכיב של מדד:  המדד נקבע על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה והוא נקבע מדי חודש.  כאמור, משכנתא בריבית קבועה צמודה למדד  משמעה  ריבית (שקלית) קבועה או ריבית שקלית בתוספת רכיב מדד, למשל:  ריבית קבועה של 4 אחוז לשנה, בתוספת המדד שהסתכם בשנה החולפת ב-1.3 אחוז (על  פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה).

היתרון של משכנתא בריבית קבועה (ולא צמודה) טמון בכך שההחזר שלה יישאר קבוע לאורך כל תקופת ההלוואה. לא משנה כיצד תשתנה הריבית במשק או כיצד ישתנה מדד המחירים לצרכן, מה יקרה לשער הדולר וכל שינוי אחר,  מי שלוקח משכנתא בריבית קבועה תמיד ישלם את אותו הסכום. היתרון של לקיחת משכנתא בריבית קבועה הוא שאפשר מלכתחילה לתכנן את תקציב המשפחה, בלי לחשוש שהחזר על המשכנתא יעלה ויפתיע אתכם בעיתוי לא נוח. הלווה נהנה מתשלום חודשי קבוע- החזר חודשי קבוע שאינו תלוי בריבית במשק. יש בכך הגנה מפני עליית ריבית וצמצום סיכונים. זאת לעומת משכנתא בריבית קבועה צמודה למדד שיכולה להשתנות עם שינויי המדד. כך למשל, אם במשק תהיה אינפלציה ובנק ישראל יעלה את הריבית, נוטלי משכנתא בריבית קבועה יהיו מוגנים מפני עליה זו. אם גם המדד יעלה, נוטלי משכנתא בריבית קבועה שאינה צמודת מדד ירוויחו פעמיים - שכן הם לא ייאלצו לשלם את עליית המדד. כאשר לוקחים משכנתא בריבית קבועה צמודת מדד מתווספים לתשלום החודשי הפרשי הצמדה. במצב זה התשלום החודשי יכול להשתנות שכן המדד נקבע מדי חודש, ובדרך כלל עולה לאורך השנים באחוזים בודדים כאשר הכלכלה מתפקדת בצורה תקינה.

כמובן שיש גם חסרונות בעת לקיחת משכנתא בריבית קבועה, וגם בעת לקיחת משכנתא בריבית קבועה צמודת מדד. חיסרון אחד בולט הוא גובה הריבית שנקבעת בעת שלוקחים את המשכנתא: מטבע הדברים הבנק מבקש ריבית גבוהה יותר עבור משכנתא בריבית קבועה שכן הבנק רוצה לגלם את הסיכון בהלוואה. הבנק אינו יודע מה יהיו התנאים הכלכליים במשק בשנים הבאות ולכן הוא מגן על עצמו.

חסרון נוסף ומשותף של משכנתא בריבית קבועה או משכנתא בריבית קבועה צמודת מדד הוא במקרה של ירידת ריבית במשק:  במצב כזה אי אפשר להרוויח מירידה בריבית המשכנתא. בנוסף, במקרה של פירעון משכנתא לפני הזמן תוטל על הלווה עמלת פירעון מוקדם

קבלת ההחלטה באיזו ריבית לבחור היא מורכבת וצריכה להתקבל בהתאם לנתוני המשק בעת לקיחת המשכנתא כמו גם לציפיות בנוגע לעתיד. לחצו כאן כדי להתחיל לחסוך כסף או צרו עמנו קשר על מנת לקבוע פגישה עם אחד המומחים שלנו.

באתר טאבו ישיר תוכלו למצוא את כל המידע בנושא. לפגישת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו , מלאו את פרטיכם ונציג יצור עמכם קשר בהקדם.

אין במידע הנ"ל משום תחליף לייעוץ משפטי והכוונה ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם גורם מוסמך העוסק בתחום בטרם תחילת כל פעולה או קבלת כל החלטה . הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות .
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום!
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי
כתבות נבחרות
איך לחסוך בתשלום ריביות משכנתא ?
ריביות משכנתא הן עלות כלכלית המוטלת על כתפי נוטלי המשכנתא בנוסף להחזר ההלוואה המקורית.. בכתבה זו נסביר כיצד ניתן להוזיל ריביות משכנתא.
משכנתא ריבית
מה היא משכנתא ריבית וכיצד לוקחים אותה? 4 דברים שצריך לדעת על משכנתא ריבית ומסלולים שונים.
לכל הכתבות
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום !
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
חברת טאבו ישיר משכנתאות שייכת לחטיבת הנדל"ן בקבוצה פעילות המשכנתאות משלימה את פעילותה של חברת טאבו ישיר –קו מנחה העוסקת בכל השלבים הבירוקרטיים בתחום הנדל"ן, הוצאת נסחי טאבו, רישומי הערות אזהרה, הוצאת נסחים חתומים, תשריטים ועוד מגוון רחב של פעולות. שתי החברות משלימות ללקוח את כל תהליך עסקת המכר טא
תהיה בקשר
עם כל שאלה אתם מוזמנים להתקשר אלינו 
הצטרפו אלינו לפייסבוק
כתבות ועידכונים ,מעכשיו גם בפייסבוק
כל הזכויות שמורות לטאבו ישיר משכנתאות 2013 | תקנון שימוש | מדיניות פרטיות