מאמרים
כתבות
משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד
מהי משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד? כל היתרונות והחסרונות של משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד.
פורסם בתאריך: 21/03/2013
ContactUsOnFaceBook TwittUs E-MailUs Print

אתם עומדים לפני הצעד החשוב של חייכם: רכישת דירה או בית. לצורך השלמת העסקה ייתכן כי תיגשו לבנק על מנת לקבל משכנתא שתעזור לכם לממן את העסקה. זה השלב בו בוודאי תשמעו על המונח  משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד. בשלב זה נציין שהמוצר משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד הוא מוצר פיננסי, כלומר הלוואה, שמרנית מאוד ומגלמת 'שנאת סיכון' גבוהה של הלווה, כלומר אתם.

משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד היא הלוואה נושאת ריבית שאינה מושפעת מהאינפלציה במשק (המכונה בעברית 'מדד'). מאחר ושני המונחים הללו עלולים לבלבל, נפצל את ההסבר לגביהם. ראשית נסביר את משמעות רכיב הריבית המצוי במונח משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד. הריבית נקבעת בעת לקיחת המשכנתא והיא תלווה אתכם לתקופה ארוכה מאוד, לעתים אפילו עשרים ושלושים שנה. כפי שניתן להניח, קביעת ריבית לתקופה כל כך ארוכה היא עניין מסובך למדי הן עבור המלווה של הכסף, כלומר הבנק, שלא רוצה להפסיד כסף בעסקה הזו, ובמיוחד עבור האדם הפרטי שלווה את הכסף ויצטרך להחזיר אותו ממקורותיו המוגבלים- כלומר אתם.

המונח מדד, המופיע אף הוא במושג משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד, מתייחס למדד המחירים לצרכן, אשר נקבע מדי חודש על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ומבוסס על סקר שהם מבצעים בחנויות השונות במטרה לקבוע בכמה אחוזים התייקרו המוצרים. בשנים האחרונות המדד בישראל עומד על כשני אחוזים לשנה, לא רחוק מהיעד של בנק ישראל  שנקבע בשנים האלו בטווח של 1-3 אחוזים. חשוב לזכור כי המדד אומנם די נמוך בשנים האחרונות, אולם בהיסטוריה הלא מאוד רחוקה היו שנים בהם המחירים עלו באחוזים רבים מדי שנה, ואפילו עשרות ומאות אחוזים בתקופות קיצוניות במיוחד. יש להניח כי בשנים הקרובות המדד יישמר סביב מספר אחוזים, אולם אין כלל וודאות שכך יהיה. היתרון בעת לקיחת משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד הוא שאינכם מושפעים מהשינויים ברמת המדד, כלומר אתם בתור לווים 'אדישים' למדד. מי שלא אדיש למדד הוא מי שהלווה לכם את הכסף, כלומר הבנק. מאחר והוא אינו רוצה להפסיד כסף במקרה בו המדד יעלה בחדות (כאשר אתם תמשיכו להחזיר את אותו הסכום הקבוע) הבנק ידרוש מראש ריבית גבוהה יותר שתגן עליו במקרה כזה.

מתי כדאי לקחת משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד? כאשר אתם רוצים לקבל וודאות גבוהה לגבי גובה ההחזר החודשי. בנוסף, משכנתא כזו כדאית אם אתם מעריכים כי הריבית במשק צפויה לעלות ובנוסף גם המדד צפוי לעלות, כלומר אנחנו המשק עומד בפני תקופה בה האינפלציה תעלה. במצב כזה כדאי לקחת משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד. החיסרון הוא שתיקבע לכם מראש ריבית גבוהה יותר, ובמקרה בו הריבית במשק תרד או שהמדד יהיה נמוך מאשר חזיתם תשלמו סכומי כסף מיותרים מאשר אם לא הייתם לוקחים משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד. תמיד טוב להתייעץ עם יועץ משכנתאות לפני שמקבעים את מסלול המשכנתא.   לחצו כאן כדי להתחיל לחסוך כסף או צרו עמנו קשר על מנת לקבוע פגישה עם אחד המומחים שלנו.

באתר טאבו ישיר תוכלו למצוא את כל המידע בנושא. לפגישת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו , מלאו את פרטיכם ונציג יצור עמכם קשר בהקדם.

אין במידע הנ"ל משום תחליף לייעוץ משפטי והכוונה ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם גורם מוסמך העוסק בתחום בטרם תחילת כל פעולה או קבלת כל החלטה . הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות .
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום!
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי
כתבות נבחרות
ייעוץ משכנתאות חוסך כסף
מתכוננים לקבל משכנתא? ייעוץ משכנתאות הוא תחנה הכרחית בדרך לקבלת החלטה מושכלת. בדף זה יוסבר כיצד ייעוץ משכנתאות יוכל לסייע לכם לחסוך כסף
יועץ משכנתא לבחירת המסלול הנכון
לרוב הישראלים אין די ידע פיננסי כדי להבין את מסלולי המשכנתא. הפתרון: יועץ משכנתא. בכתבה זו יוסבר מדוע מומלץ להיעזר בשירותי יועץ משכנתא ואיזה מידע ניתן לקבל ממנו.
לכל הכתבות
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום !
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
חברת טאבו ישיר משכנתאות שייכת לחטיבת הנדל"ן בקבוצה פעילות המשכנתאות משלימה את פעילותה של חברת טאבו ישיר –קו מנחה העוסקת בכל השלבים הבירוקרטיים בתחום הנדל"ן, הוצאת נסחי טאבו, רישומי הערות אזהרה, הוצאת נסחים חתומים, תשריטים ועוד מגוון רחב של פעולות. שתי החברות משלימות ללקוח את כל תהליך עסקת המכר טא
תהיה בקשר
עם כל שאלה אתם מוזמנים להתקשר אלינו 
הצטרפו אלינו לפייסבוק
כתבות ועידכונים ,מעכשיו גם בפייסבוק
כל הזכויות שמורות לטאבו ישיר משכנתאות 2013 | תקנון שימוש | מדיניות פרטיות