מאמרים
כתבות
דירה בכל מחיר
העלייה בנטילת משכנתאות אינה משקפת מצב של בועת נדל"ן. "השימוש במונח "בועה", אינו משקף את המציאות כלל ועיקר. יש לעשות הפרדה בין עלייה לא ריאלית לבין צרכנות נבונה גרידא של רוכשי הדירות. הריביות, שהן ברמתן הנמוכה מזה שנים ארוכות, לצד תפישתם של ישראלים רבים המעדיפים בבית בבעלות פרטית.
פורסם בתאריך: 15/01/2013

השבוע בנק ישראל פרסם נתונים אודות היקף המשכנתאות שנטל הציבור בדצמבר 2012 ובשנה כולה. מהנתונים עולה כי בחודש דצמבר נטל הציבור משכנתאות בהיקף של כ-4.66 מיליארד שקל - עלייה של 13% בהיקף המשכנתאות לעומת נובמבר. נוכח הנתונים עלו שוב הקולות המתריעים מפני בועת נדל"ן בישראל.

ערן כרמל ערן כרמל, מנכ"ל טאבו ישיר משכנתאות, מקבוצת קו מנחה , מדגיש כי העלייה בנטילת משכנתאות אינה משקפת מצב של בועת נדל"ן. "השימוש במונח "בועה", אינו משקף את המציאות כלל ועיקר. יש לעשות הפרדה בין עלייה לא ריאלית לבין צרכנות נבונה גרידא של רוכשי הדירות. הריביות, שהן ברמתן הנמוכה מזה שנים ארוכות, לצד תפישתם של ישראלים רבים המעדיפים בבית בבעלות פרטית, ולא בשכירות, מובילה מתלבטים רבים לקבל החלטה ולרכוש דירה דווקא בעת הזו."

לפי כרמל, "בחינת הנתונים רק בפרספקטיבה של סכום המשכנתאות שניטלו כפקטור יחיד חוטאת לאמת ואינה משקפת את המציאות. בריביות הנוכחיות נטילת משכנתא הינה צעד ריאלי, המשקף כלכלה נבונה וניצול הזדמנויות", מדגיש.

עוד הוסיף כרמל כי עליית מחירי הדיור אינה נובעת רק מהביקושים לדירות על ידי הציבור, אלא גם ממדיניות ארוכת שנים של הממשלה שאינה משחררת קרקעות לציבור ונהנית משיעורי מס גבוהים על הדירות. כל ירידה במחירי הדיור, אינה תואמת את האסטרטגיה של הממשלה המעוניינת בגביית מיסים גבוהה, במקרה זה על חשבון רוכשי הדירות.

כרמל טוען כי כאשר בוחנים את המצב בראייה רחבה, ניתן לראות בבירור כי "הבהלה" שמשדרת הממשלה אינה תואמת את המציאות. בשנת 2012 חילקו הבנקים משכנתאות בהיקף שיא של 46.6 מיליארד שקל, עלייה של 4% לעומת 2011. עלייה מתונה ביחס לירידה בריבית ולמחיר ההלוואה הנמוך. "להגדיר עלייה של 4% כבועה – זו הגזמה המשדרת פאניקה מיותרת", מדגיש כרמל.

כרמל מתייחס גם לרמיזות שונות של הממשלה ובנק ישראל, לפיהן לאחר הבחירות ינקטו הגופים הללו בצעדים על מנת לצנן את שוק הנדל"ן בכלל, ושוק המשכנתאות בפרט. "בריביות הנוכחיות על הממשלה לעודד נטילת משכנתאות ולא לנסות לטרפד זאת בצעדים חסרי אחריות. רוכש דירה פוטנציאלי שלא ינצל את העת הזו לנטילת משכנתא, או מחזור משכנתא קיימת, ימצא עצמו במהרה נוטל משכנתא בריביות גבוהות הרבה יותר".

אין במידע הנ"ל משום תחליף לייעוץ משפטי והכוונה ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם גורם מוסמך העוסק בתחום בטרם תחילת כל פעולה או קבלת כל החלטה . הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות .
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום!
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום !
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
חברת טאבו ישיר משכנתאות שייכת לחטיבת הנדל"ן בקבוצה פעילות המשכנתאות משלימה את פעילותה של חברת טאבו ישיר –קו מנחה העוסקת בכל השלבים הבירוקרטיים בתחום הנדל"ן, הוצאת נסחי טאבו, רישומי הערות אזהרה, הוצאת נסחים חתומים, תשריטים ועוד מגוון רחב של פעולות. שתי החברות משלימות ללקוח את כל תהליך עסקת המכר טא
תהיה בקשר
עם כל שאלה אתם מוזמנים להתקשר אלינו 
הצטרפו אלינו לפייסבוק
כתבות ועידכונים ,מעכשיו גם בפייסבוק
כל הזכויות שמורות לטאבו ישיר משכנתאות 2013 | תקנון שימוש | מדיניות פרטיות