מאמרים
כתבות
משכנתא ביטוח
הבנק ביקש שתעשו משכנתא ביטוח? עליכם לרכוש ביטוח למשכנתא. כל מה שצריך לדעת על ביטוח משכנתא
פורסם בתאריך: 02/07/2013

אם פניתם לבנק בבקשה לקבל משכנתא, עליכם לדעת כי לפני שתקבלו את הכסף הבנק יבקש מכם לבטח את המשכנתא. הכוונה לרכישת פוליסת ביטוח (משכנתא ביטוח) שבלעדיה הבנק לא יסכים להעניק לכם את המשכנתא.

אז מה היא בעצם משכנתא ביטוח:  פוליסת משכנתא ביטוח מבטחת את נוטלי המשכנתא בשני מקרים:
1. פטירה של נוטל המשכנתא
2. מקרה של נזק כבד למבנה כגון שריפה, הצפה וכו'.

הדרישה לביצוע משכנתא ביטוח כאמור מגיעה מהבנקים שמעניקים את ההלוואה. אם חלילה מתרחש 'אירוע ביטוחי' כמתואר לעיל, הביטוח הוא זה שישלם את המשכנתא במקום נוטל ההלוואה, ולכן הבנק יודע שהוא מכוסה מבחינת ההחזר הכספי.  אגב, מצב זה עדיף גם מבחינת שארי הבשר של נוטל המשכנתא שכן העול הכלכלי הכבד עלול ליפול על כתפיהם. גם במקרה של נזק כבד למבנה, תיקון הנזק והמגורים האלטרנטיביים  שיידרשו עלולים אף הם להטיל עול כלכלי כבד על נוטל המשכנתא ולסכן את יכולתו לעמוד בתשלומים. לכן משכנתא ביטוחנותנת מענה לכך.

במקרים מסוימים קיימת גם אפשרות להרחיב את הביטוח ולכסות מקרים של נכות או מחלה שגם הם עלולים להקשות על עמידה בתשלומי המשכנתא, ובמקרים מסוימים אף הבנק עלול לדרוש הרחבת משכנתא ביטוח.

כמה עולה משכנתא ביטוח?
הפרמיה נקבעת  על ידי הגורם המבטח. בתחילת התהליך מבקש משכנתא ביטוח ימלא טופס ובו פרטים העוסקים במצב בריאותו, גיל המבוטח, ועוד. חברת הביטוח תנתח את הנתונים ותציע פוליסה לביטוח. בדרך כלל הבנק בו נלקחת המשכנתא מציע לבטח את המשכנתא אצלו, אולם מומלץ ביותר לבצע סקר שוק בקרב חברות הביטוח והבנקים כדי לקבל הצעות פוליסת משכנתא ביטוח ולבחור את הכדאית ביותר. בעזרת מחשבון משכנתא ביטוח ניתן לקבל אומדן של עלות הביטוח ובכך לשפר את יכולת המיקוח מול חברת הביטוח. חשוב לדעת כי מבוטח אשר רכש משכנתא ביטוח לעצמו, או לקרוב משפחה ממדרגה ראשונה, זכאי לקבל החזר מס כנגד עלות הביטוח. 

מאחר וביצוע משכנתא ביטוח כרוך בתשלום פרמיה משמעותית לאורך שנים ארוכות, מומלץ להיעזר ביועץ משכנתאות מומחה שיכול לחסוך סכומי כסף ניכרים. לחצו כאן כדי להתחיל לחסוך כסף או צרו עמנו קשר על מנת לקבוע פגישה עם אחד המומחים שלנו.

באתר טאבו ישיר תוכלו למצוא את כל המידע בנושא. לפגישת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו , מלאו את פרטיכם ונציג יצור עמכם קשר בהקדם

אין במידע הנ"ל משום תחליף לייעוץ משפטי והכוונה ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם גורם מוסמך העוסק בתחום בטרם תחילת כל פעולה או קבלת כל החלטה . הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות .
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום!
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי
כתבות נבחרות
ייעוץ משכנתאות חוסך כסף
מתכוננים לקבל משכנתא? ייעוץ משכנתאות הוא תחנה הכרחית בדרך לקבלת החלטה מושכלת. בדף זה יוסבר כיצד ייעוץ משכנתאות יוכל לסייע לכם לחסוך כסף
ייעוץ משכנתא משתלם
רבים מתחבטים האם לשלם עבור יעוץ משכנתא. בכתבה זו יוסבר כיצד שירותי יעוץ משכנתא יחסכו לכם כסף רב.
לכל הכתבות
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום !
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
חברת טאבו ישיר משכנתאות שייכת לחטיבת הנדל"ן בקבוצה פעילות המשכנתאות משלימה את פעילותה של חברת טאבו ישיר –קו מנחה העוסקת בכל השלבים הבירוקרטיים בתחום הנדל"ן, הוצאת נסחי טאבו, רישומי הערות אזהרה, הוצאת נסחים חתומים, תשריטים ועוד מגוון רחב של פעולות. שתי החברות משלימות ללקוח את כל תהליך עסקת המכר טא
תהיה בקשר
עם כל שאלה אתם מוזמנים להתקשר אלינו 
הצטרפו אלינו לפייסבוק
כתבות ועידכונים ,מעכשיו גם בפייסבוק
כל הזכויות שמורות לטאבו ישיר משכנתאות 2013 | תקנון שימוש | מדיניות פרטיות