מאמרים
כתבות
ריביות משכנתא
פורסם בתאריך: 15/09/2013

אם אתם עומדים לקבל משכנתא, בוודאי נתקלתם בנושא המורכב למדי המכונה ריביות משכנתא. בסף זה נסביר לכם מהי ריבית, מה כוללת ריביות משכנתא וכיצד לבחור את הריבית המתאימה לכם. 

ריבית היא "מחירו של הכסף" ללווה, כלומר הרווח של המלווה - בדרך כלל הבנק, שמשקלל גם את הסיכון לכך שהכסף לא יוחזר. ריביות משכנתא הן המחיר או הריבית (כולל מחיר הסיכון)  שנוטלי משכנתאות משלמים עבור ההלוואה שנטלו, והן משתנות לפי מספר משתנים:
1. גובה ההלוואה, למשל חצי מליון שקלים.
2. משך תקופת ההחזר, למשל 240 חודשים, כלומר 20 שנה.
3. גובה ריביות המשכנתא, למשל 2.26 אחוז צמוד מדד.

ריביות המשכנתא הוא החלק בחישוב שרוב נוטלי המשכנתאות מוצאים כמורכב יחסית. הסיבה לכך מוצדקת: אכן קיימות אפשרויות רבות ותמהילים שונים, בתוך אותה הלוואה,כך שעבור מי שאינו מומחה בתחום לא תמיד ברורה המשמעות והחישוב שעומד מאחורי כל מסלול ומסלול.  זאת ועוד: ריביות משכנתאות במסלולים השונים מושפעות מנתונים כלכליים מורכבים למדי כגון שערי ריבית של בנק ישראל, האינפלציה (מדד) במשק ועוד, שגם הם עלולים להשתנות לאורך זמן.

לשם הדגמה, סוגי ריביות משכנתא של לווה טיפוסי (הנתונים לשם הדגמה בלבד):
ריבית קבועה לא צמודה - 4.2 אחוז
ריבית על בסיס הפריים, לא צמודה -  2.35 אחוז
ריבית משתנה, צמוד מדד - 1.55 אחוז

בנק ישראל מפרסם מדי חודש נתוני ריביות משכנתא ממוצעות של משכנתאות צמודות למדד שנטלו הלווים במשק. כך למשל, בחודש אפריל 2013 הריבית הממוצעת לתקופה של 20 -25 שנה עמדה על 3.26 אחוז, ואילו הריבית הממוצעת  לתקופה של 10-15 שנה עמדה על 2.26 אחוז. הפער בין ריביות המשכנתא הנובע מפער במשך התקופה של ההחזר - עמד על אחוז שלם. כאשר מדובר במשכנתא, מדובר בהרבה מאוד כסף.

כאשר אתם בוחרים תמהיל של ריביות משכנתא, עליכם לקחת בחשבון מגוון נתונים כלכליים. רצוי להיעזר במומחה בתחום, שיוכל לבדוק את התנאים הכלכלים במשק, את התנאים הכלכליים הצפויים ויחד עם המידע אודות מצבכם הפיננסי להתאים לכם את המשכנתא. לחצו כאן כדי להתחיל לחסוך כסף או צרו עמנו קשר על מנת לקבוע פגישה עם אחד המומחים שלנו.

באתר טאבו ישיר תוכלו למצוא את כל המידע בנושא. לפגישת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו, מלאו את פרטיכם ונציג יצור עמכם קשר בהקדם

אין במידע הנ"ל משום תחליף לייעוץ משפטי והכוונה ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם גורם מוסמך העוסק בתחום בטרם תחילת כל פעולה או קבלת כל החלטה . הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות .
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום!
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום !
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
חברת טאבו ישיר משכנתאות שייכת לחטיבת הנדל"ן בקבוצה פעילות המשכנתאות משלימה את פעילותה של חברת טאבו ישיר –קו מנחה העוסקת בכל השלבים הבירוקרטיים בתחום הנדל"ן, הוצאת נסחי טאבו, רישומי הערות אזהרה, הוצאת נסחים חתומים, תשריטים ועוד מגוון רחב של פעולות. שתי החברות משלימות ללקוח את כל תהליך עסקת המכר טא
תהיה בקשר
עם כל שאלה אתם מוזמנים להתקשר אלינו 
הצטרפו אלינו לפייסבוק
כתבות ועידכונים ,מעכשיו גם בפייסבוק
כל הזכויות שמורות לטאבו ישיר משכנתאות 2013 | תקנון שימוש | מדיניות פרטיות