מאמרים
כתבות
כיצד מחושבת ריבית משכנתא?
מה הן משכנתאות? כיצד מחושבת ריבית? בכתבה זו יוסבר על קרן, הצמדה, משכנתאות ריבית וכל מה שחשוב לדעת כאשר לוקחים משכנתא.
פורסם בתאריך: 22/10/2013

נטילת משכנתא היא צעד פיננסי משמעותי ביותר בחייהם של רוב הזוגות הצעירים בישראל. מדובר בהתחייבות כלכלית ארוכת טווח, שתשפיע על רמת החיים שלהם לאורך עשרים ואף שלושים שנה.
אחד הדברים החשובים ביותר לדעת לפני שנוטלים משכנתא הוא להבין את עולם המונחים שבהם עוסקים כדי לקבל את התנאים הטובים ביותר שיקלו עליכם לרכוש דירה בלי לאבד את החופש הכלכלי ובלי להיכנס לסיכונים מיותרים.

עולם המונחים של משכנתאות ריבית: משכנתא היא הלוואה ארוכת טווח, כאשר הבטוחה להחזרתה היא הנכס עבורו נלקחה המשכנתא. כיום הבנקים אינם מאשרים לקבל משכנתא בשווי הגבוה מ-70-75 אחוז משוויו של הנכס. ההלוואה מכונה 'קרן', והכוונה לסכום המקורי של ההלוואה. הקרן צמודה למדד כלשהו (למשל מדד המחירים לצרכן) או שאינה צמודה. ריבית היא מחיר הכסף שגובה הבנק עבור ההלוואה, כלומר הרווח של הבנק. מאחר ומדובר בעסקה לתקופה ארוכה, מנסה הבנק להבטיח באמצעות מסלולי ריבית שונים והצמדת הקרן למדדים שונים כי ערך הכסף לא יישחק והבנק לא יפסיד בעסקה.

 אחד הנושאים העיקריים שיש להבין הוא בנושא משכנתאות ריבית ותשלומים חודשיים. חשוב להבין כי בכל מה שקשור לתשלומי משכנתאות ריבית והקרן עצמה התשלום החודשי אינו ניתן לשינוי או להפסקה, למעשה עד לסילוקה של המשכנתא. הסכנה העיקרית היא כמובן כאשר התשלום החודשי גדל ופוגע בהכנסה הפנויה העומדת לרשות נוטלי המשכנתא. במקרה של אובדן מקום עבודה או הוצאה כספית גבוה בלתי צפויה נוטלי המשכנתא עלולים להיכנס לקושי ולכן חשוב כי ההחזר החודשי לא יחרוג מ-40 אחוז מההכנסה החודשית ורצוי אף פחות.

משכנתאות ריבית והצמדת הקרן: קיימים מספר מסלולים שמהם בונים את תמהיל המשכנתאות. בכל מסלול משכנתאות ריבית קיימת חלוקה בין הקרן לבין הריבית. הקרן היא סכום ההלוואה, ובמקרים מסוימים היא צמודה למדד כלשהו, למשל מדד המחירים לצרכן, ובמקרים אחרים היא אינה מוצמדת. לגבי הריבית, היא יכולה להיות קבועה או צמודה לעוגן כלשהו. המסלולים הבסיסיים הם: ריבית משכנתאות קבועה (לא צמודה למדד), ריבית משכנתאות קבועה (צמוד למדד), ריבית משתנה (צמוד מדד), מסלול הפריים, מסלול מטבע חוץ (מט"ח). 

לפני שנוטלים הלוואה במסלול משכנתאות ריבית זה או אחר, מומלץ להיעזר ביועץ משכנתאות מומחה שיכול לחסוך סכומי כסף ניכרים עבור תנאי משכנתאות ריבית. לחצו כאן כדי להתחיל לחסוך כסף או צרו עמנו קשר על מנת לקבוע פגישה עם אחד המומחים שלנו.

באתר טאבו ישיר תוכלו למצוא את כל המידע בנושא. לפגישת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו , מלאו את פרטיכם ונציג יצור עמכם קשר בהקדם

אין במידע הנ"ל משום תחליף לייעוץ משפטי והכוונה ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם גורם מוסמך העוסק בתחום בטרם תחילת כל פעולה או קבלת כל החלטה . הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות .
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום!
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום !
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
חברת טאבו ישיר משכנתאות שייכת לחטיבת הנדל"ן בקבוצה פעילות המשכנתאות משלימה את פעילותה של חברת טאבו ישיר –קו מנחה העוסקת בכל השלבים הבירוקרטיים בתחום הנדל"ן, הוצאת נסחי טאבו, רישומי הערות אזהרה, הוצאת נסחים חתומים, תשריטים ועוד מגוון רחב של פעולות. שתי החברות משלימות ללקוח את כל תהליך עסקת המכר טא
תהיה בקשר
עם כל שאלה אתם מוזמנים להתקשר אלינו 
הצטרפו אלינו לפייסבוק
כתבות ועידכונים ,מעכשיו גם בפייסבוק
כל הזכויות שמורות לטאבו ישיר משכנתאות 2013 | תקנון שימוש | מדיניות פרטיות