מאמרים
כתבות
ביטוח משכנתא
מה זה ביטוח משכנתא ומתי עושים אותו? בכתבה זו נסביר איך אפשר לחסוך כסף ברכישת ביטוח משכנתא
פורסם בתאריך: 10/09/2013

ביטוח משכנתא כשמו כן הוא: ביטוח ההלוואה שנטלתם מהבנק. למעשה מי שמבוטח הוא הבנק, שבמקרה שלא תעמדו בהחזר החודשי עקב מספר מקרים שיפורטו להלן, הבנק לא יפסיד את כספו ואילו נוטלי המשכנתא לא יפונו מביתם. רכישת ביטוח משכנתא הוא חובה, אולם ביד נוטל המשכנתא לקבוע היכן ירכוש אותו. למעשה ביטוח משכנתא הוא שילוב בין ביטוח חיים לבין ביטוח מבנה.
ביטוח משכנתא למעשה מבטח שני מקרים עיקריים:פטירה של נוטל המשכנתא, או נזק כבד שנגרם לנכס שעבורו נלקחה המשכנתא. במקרה הראשון המשכנתא תסולק על ידי הגורם שסיפק ביטוח משכנתא, כלומר תשולם בתשלום אחד באופן מלא ומידי, ובעלי הנכס יישארו עם הנכס וללא התחייבות לבנק. במקרה השני תופעל הפוליסה של המבנה להשבת המצב לקדמותו ובמקרים קיצוניים פיצוי בעלי הנכס. כך או כך, הבנק הוא המוטב של הפוליסה.

נושא חשוב שכדאי לזכור הוא היכן לרכוש ביטוח משכנתא. באופן טבעי, קל ביותר לרכוש ביטוח משכנתא בבנק בו לוקחים את המשכנתא. אולם השוואת מחירים תגלה כי ייתכן וניתן לרכוש ביטוח משכנתא זול יותר בחברות ביטוח או אפילו בבנקים אחרים. בקשו הצעות מחיר של ביטוח משכנתא משלושה עד חמישה גופים, והשוו ביניהם. כדאי לשים לב: אם ברשותכם ביטוח חיים בתוקף, תוכלו להוזיל את העלויות של ביטוח משכנתא. מומלץ להתייעץ עם סוכן הביטוח שלכם ועם הגורם המציע ביטוח משכנתא, שכן מדובר בעצם בכפילות ביטוח. זכרו כי עבור כל משכנתא תידרשו לרכוש ביטוח משכנתא נפרד, בעוד שאת ביטוח הנכס תוכלו לבצע פעם אחת ולהציג את העתק הפוליסה בפני הבנקים ולקבל את הסכמתם לשיתוף זכויות בפוליסה.

עוד לפני שתפנו לגופים אלו בבקשת הצעת ביטוח משכנתא, תוכלו לחשב עלויות ביטוח משכנתא בעזרת מחשבון ביטוח משכנתא. בשלב הבא מומלץ לפנות למספר גופים ולקבל הצעת ביטוח משכנתא למשכנתא שבידיכם בהתאם לפרטים שלכם. הבנקים וחברות הביטוח השונות שיציעו לכם ביטוח משכנתא יבקשו לברר מידע רפואי אודותיכם ובעיקר הרגלי עישון. נתונים אלו משפיעים על גובה הפרמיה שלכם, יחד עם מספר השנים שנותרו למשכנתא, גודל ושווי הנכס, גובה ריבית המשכנתא ויתרת ההלוואה שנותרה למשכנתא.
ביטוח משכנתא הוא רכיב משמעותי בתשלום החודשי ולכן כדאי מאוד ללמוד את הנושא שיכול לחסוך כסף רב. מומלץ להיעזר ביועץ משכנתאות מומחה שיכול לחסוך סכומי כסף ניכרים.

לחצו כאן כדי להתחיל לחסוך כסף או צרו עמנו קשר על מנת לקבוע פגישה עם אחד המומחים שלנו.
באתר טאבו ישיר תוכלו למצוא את כל המידע בנושא. לפגישת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו , מלאו את פרטיכם ונציג יצור עמכם קשר בהקדם.

אין במידע הנ"ל משום תחליף לייעוץ משפטי והכוונה ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם גורם מוסמך העוסק בתחום בטרם תחילת כל פעולה או קבלת כל החלטה . הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות .
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום!
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי
כתבות נבחרות
איך לחסוך בתשלום ריביות משכנתא ?
ריביות משכנתא הן עלות כלכלית המוטלת על כתפי נוטלי המשכנתא בנוסף להחזר ההלוואה המקורית.. בכתבה זו נסביר כיצד ניתן להוזיל ריביות משכנתא.
משכנתא ריבית
מה היא משכנתא ריבית וכיצד לוקחים אותה? 4 דברים שצריך לדעת על משכנתא ריבית ומסלולים שונים.
לכל הכתבות
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום !
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
חברת טאבו ישיר משכנתאות שייכת לחטיבת הנדל"ן בקבוצה פעילות המשכנתאות משלימה את פעילותה של חברת טאבו ישיר –קו מנחה העוסקת בכל השלבים הבירוקרטיים בתחום הנדל"ן, הוצאת נסחי טאבו, רישומי הערות אזהרה, הוצאת נסחים חתומים, תשריטים ועוד מגוון רחב של פעולות. שתי החברות משלימות ללקוח את כל תהליך עסקת המכר טא
תהיה בקשר
עם כל שאלה אתם מוזמנים להתקשר אלינו 
הצטרפו אלינו לפייסבוק
כתבות ועידכונים ,מעכשיו גם בפייסבוק
כל הזכויות שמורות לטאבו ישיר משכנתאות 2013 | תקנון שימוש | מדיניות פרטיות