מאמרים
כתבות
ביטוח משכנתא , ביטוח משכנתאות
מי בכלל צריך ביטוח משכנתא ? משנה: הבנקים מחייבים אותנו לרכוש ביטוח משכנתא בעת רכישת נכס. מה הוא ביטוח משכנתא וכיצד שוק ביטוחי משכנתאות משוכלל יחסוך לכם ממש בעוד שתי דקות של קריאה - אלפי שקלים מדי שנה
פורסם בתאריך: 13/09/2013
ContactUsOnFaceBook TwittUs E-MailUs Print

מזל טוב. אתם עומדים בפני אירוע משמח: רכישת דירה למגורים. אבל רגע לפני קבלת המפתח (או לפחות החתימה על החוזה עם הקבלן) אתם בוודאי תצטרכו לעבור בבנק למשכנתאות כדי לממן את העסקה  (אחרי הכל ההון העצמי כנראה לא יספיק להגשים את החלום).  הביקור הזה יחייב אתכם להקדיש רגע של מחשבה לעתיד, ולשאלה מה יקרה אם לא תוכלו לעמוד בתשלום המשכנתא בשל אירוע ממש לא משמח כגון נזק חמור למבנה או חס וחלילה אירוע פטירה של אחד מבני הזוג. זה הרגע שבו עליכם להכיר את המונח ביטוח משכנתא  ומה הוא שוק ביטוחי משכנתאות . כדאי לכם: זה יחסוך לכם המון כסף ממש בעוד שתי פסקאות.

אבל לפני הכל, בואו נתחיל מההתחלה: מה זה בעצם ביטוח משכנתא? כעיקרון,   ביטוח משכנתא   הוא שם כולל לכיסוי ביטוחי  הכולל שני סוגי ביטוח עיקריים: ביטוח מבנה וביטוח חיים.  למה אנחנו צריכים אותו? ובכן, התשובה פשוטה: אין לנו ברירה. הבנק רוצה להבטיח כי יקבל בחזרה את הכסף שהלווה לנו ולכן הוא מחייב אותנו לבטח את המשכנתא. המחיר אותו אנחנו משלמים בשל כך הוא ייקור העסקה, אבל במידה רבה אנחנו גם מקבלים בחזרה משהו: קצת שקט נפשי.  שכן המטרה של ביטוחי משכנתאות היא להבטיח שגם במקרה קיצוני של נזק לנכס שרכשנו כגון רעידת אדמה או שריפה,  או חס וחלילה אובדן היכולת לעמוד בתשלומי ההלוואה שנלקחה, בשל מקרה פטירה או אובדן כושר עבודה,  אנו או בני  משפחתנו לא נאבד את הבעלות ואת הזכויות בנכס. למעשה, ביטוח משכנתאות גם מגן על הכספים שכבר שולמו מרגע לקיחת המשכנתא ועד אותו הרגע מלרדת לטמיון. 

ביטוח משכנתאות מורכב משתי שכבות. האחת היא שכבת ביטוח המבנה:  נניח ששריפה או נזילה חמורה פוגעים בצורה קשה בנכס, וכתוצאה מכך  שגרת החיים של דיירי הבית נפגעת. במקרה כזה, ייתכן כי ייאלצו לשכור נכס אחר, לעבור לגור בדיור זמני בעיר אחרת וכו'. כל אלו, מלבד אי הנוחות לדיירים,  עלולים גם לפגוע ביכולתם להמשיך ולשלם את החזר המשכנתא, ובמקרה כזה מי שייפגע הוא הבנק. במקרה של נזק משמעותי עוד יותר יירד ערך הנכס , המשמש כביטחון להלוואה שנתן הבנק, ולכן הוא יבקש לשקם מהר ככל האפשר את ערכו של הנכס. פוליסת ביטוח משכנתא תהיה מקור המימון לשיקום.

השכבה השניה הגלומה במונח ביטוח משכנתאות היא ביטוח החיים. ביטוח זה נכנס לפעולה ברגע של משבר גדול במשפחה: פטירה או אובדן כושר עבודה של בעל המשכנתא שללא ספק עלולים לפגוע ביכולת לעמוד בתשלומים החודשיים לבנק. גם במקרה זה, מי שיישא בעלות המשכנתא וישלם אותה במלואה לבנק היא חברת הביטוח שסיפקה פוליסת ביטוח משכנתא, ותשאיר את בני המשפחה, היורשים,  בדירה נקייה ממשכנתא.

שוק משכנתאות משוכלל

בעבר היה נהוג כי מי שמכר לנו ביטוח משכנתא היה הבנק בו לקחנו אותה, אולם כיום השוק של ביטוח משכנתאות מפותח ומשוכלל, ומומלץ לבצע השוואת מחירים בין חברות שונות המציעות לנו לרכוש אצלן ביטוח משכנתא. חשוב להדגיש כי ניתן ורצוי להפריד בין לקיחת המשכנתא לבין רכישת ביטוח משכנתא, שכן מדובר בשני  מוצרים פיננסיים שונים, ועל ידי הפרדה זו קל יותר לבחור ביטוח משכנתא זול יותר. ואם אפשר, מדוע לא לחסוך כסף? לחצו כאן כדי להתחיל לחסוך כסף או צרו עמנו קשר על מנת לקבוע פגישה עם אחד המומחים שלנו.

באתר טאבו ישיר תוכלו למצוא את כל המידע בנושא. לפגישת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו , מלאו את פרטיכם ונציג יצור עמכם קשר בהקדם.

אין במידע הנ"ל משום תחליף לייעוץ משפטי והכוונה ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם גורם מוסמך העוסק בתחום בטרם תחילת כל פעולה או קבלת כל החלטה . הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות .
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום!
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי
כתבות נבחרות
ייעוץ משכנתאות חוסך כסף
מתכוננים לקבל משכנתא? ייעוץ משכנתאות הוא תחנה הכרחית בדרך לקבלת החלטה מושכלת. בדף זה יוסבר כיצד ייעוץ משכנתאות יוכל לסייע לכם לחסוך כסף
ייעוץ משכנתא משתלם
רבים מתחבטים האם לשלם עבור יעוץ משכנתא. בכתבה זו יוסבר כיצד שירותי יעוץ משכנתא יחסכו לכם כסף רב.
לכל הכתבות
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום !
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
חברת טאבו ישיר משכנתאות שייכת לחטיבת הנדל"ן בקבוצה פעילות המשכנתאות משלימה את פעילותה של חברת טאבו ישיר –קו מנחה העוסקת בכל השלבים הבירוקרטיים בתחום הנדל"ן, הוצאת נסחי טאבו, רישומי הערות אזהרה, הוצאת נסחים חתומים, תשריטים ועוד מגוון רחב של פעולות. שתי החברות משלימות ללקוח את כל תהליך עסקת המכר טא
תהיה בקשר
עם כל שאלה אתם מוזמנים להתקשר אלינו 
הצטרפו אלינו לפייסבוק
כתבות ועידכונים ,מעכשיו גם בפייסבוק
כל הזכויות שמורות לטאבו ישיר משכנתאות 2013 | תקנון שימוש | מדיניות פרטיות