מאמרים
כתבות
משכנתא בריבית פריים
מי אוהב משכנתא בריבית פריים? משכנתא בריבית פריים היא אולי הריבית הפופולארית ביותר בעת לקיחת משכנתא. מתי כדאי לקחת משכנתא בריבית פריים וממה יש להיזהר
פורסם בתאריך: 18/03/2013
ContactUsOnFaceBook TwittUs E-MailUs Print

אם ביקרתם כבר את פקיד המשכנתאות בבנק או במוסד פיננסי אחר במטרה לקבל הצעה למשכנתא, בוודאי אתם כבר מכירים את המונח משכנתא בריבית פריים. משכנתא בריבית פריים היא ריבית המשקללת שני משתנים: ריבית בנק ישראל ומרווח אותו גובים הבנקים העומד על 1.5 אחוז. לכן משכנתא בריבית פריים היא משכנתא שגובה ההחזר בה משתנה בהתאם לריבית בנק ישראל בתוספת 1.5 אחוז. סביר להניח שהבנק יציע לכם משכנתא בריבית פריים פחות אחוז או שבריר אחוז מסוים. 

כפי שבוודאי שמתם לב, משכנתא בריבית פריים אינה מושפעת מהאינפלציה (המכונה גם מדד). למעשה היא מושפעת ממנה בצורה עקיפה, אולם לצורך החישוב הישיר של ההחזר החודשי למי שנטל משכנתא בריבית פריים אין משמעות למדד המפורסם מדי חודש.  גם יתרת הקרן (של ההלוואה) אינה צומחת בהשפעת המדד. יתרון נוסף של משכנתא בריבית פריים הוא שאין עמלת פירעון מוקדמת כאשר רוצים לפרוע את יתרת ההלוואה.

חשוב לזכור כי משכנתא בריבית פריים מושפעת מריבית בנק ישראל וזו יכולה לעלות או לרדת. הוועדה  המוניטארית של בנק ישראל שבראשה עומד נגיד הבנק, קובעת את גובה הריבית וכך שולטת בהיצע הכסף במשק. לא ניכנס כאן לעומק השיקולים שהנגיד והמועצה שוקלים, רק נצביע על הקשר בין מצבו של המשק - שגשוג או מיתון, ולהשפעת הנעשה בעולם וגובה הריביות במדינות אחרות על גובה ריבית בנק ישראל. מה שחשוב לזכור הוא שלא קל לזהות את מגמות הריבית, ועוד יותר קשה לקבוע מה תהיה עלות משכנתא בריבית פריים עתידית, אפילו בטווח זמן של חודשים על אחת כמה וכמה מספר שנים קדימה.

כאן טמונה עיקר הסכנה בעת לקיחת משכנתא בריבית פריים, מלאה או חלקית . בשנים האחרונות התרגלנו לריבית נמוכה מאוד שעומדות על אחוזים בודדים. אולם ריבית בנק ישראל יכולה גם לעלות - בעשור הנוכחי היא אף נגעה בכ- 10 אחוזים, וכל עליה שכזו תביא לזינוק חד של אחוזים רבים בגובה ההחזר החודשי של משכנתא בריבית פריים.

למי כדאי לקחת משכנתא בריבית פריים? מאחר וכיום עלות משכנתא בריבית פריים היא נמוכה, היא כדאית במיוחד למי שמסוגל להחזיר סכומי כסף ניכרים בתקופה קצרה יחסית, או שמשתחרר לו סכום כסף גדול בתקופה הקרובה. למי שאינו עונה לקריטריונים הללו, מומלץ בכל זאת ליהנות מתנאים ייחודיים אלו: למשל לקחת חלק מהמשכנתא במסלול משכנתא בריבית פריים, אולם לשמור על שולי ביטחון סבירים למקרה שיחול זינוק בגובה הריבית. לחצו כאן כדי להתחיל לחסוך כסף או צרו עמנו קשר על מנת לקבוע פגישה עם אחד המומחים שלנו.

באתר טאבו ישיר תוכלו למצוא את כל המידע בנושא. לפגישת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו , מלאו את פרטיכם ונציג יצור עמכם קשר בהקדם.

אין במידע הנ"ל משום תחליף לייעוץ משפטי והכוונה ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם גורם מוסמך העוסק בתחום בטרם תחילת כל פעולה או קבלת כל החלטה . הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות .
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום!
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי
כתבות נבחרות
ביטוח משכנתא
מה זה ביטוח משכנתא ומתי עושים אותו? בכתבה זו נסביר איך אפשר לחסוך כסף ברכישת ביטוח משכנתא
לכל הכתבות
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום !
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
חברת טאבו ישיר משכנתאות שייכת לחטיבת הנדל"ן בקבוצה פעילות המשכנתאות משלימה את פעילותה של חברת טאבו ישיר –קו מנחה העוסקת בכל השלבים הבירוקרטיים בתחום הנדל"ן, הוצאת נסחי טאבו, רישומי הערות אזהרה, הוצאת נסחים חתומים, תשריטים ועוד מגוון רחב של פעולות. שתי החברות משלימות ללקוח את כל תהליך עסקת המכר טא
תהיה בקשר
עם כל שאלה אתם מוזמנים להתקשר אלינו 
הצטרפו אלינו לפייסבוק
כתבות ועידכונים ,מעכשיו גם בפייסבוק
כל הזכויות שמורות לטאבו ישיר משכנתאות 2013 | תקנון שימוש | מדיניות פרטיות