מאמרים
כתבות
מחשבון משכנתא
מחשבון משכנתא הוא כלי תכנון הכרחי לפני שחותמים על המסמכים בבנק. כיצד משתמשים ואיפה מוצאים מחשבון משכנתאות.
פורסם בתאריך: 18/03/2013
ContactUsOnFaceBook TwittUs E-MailUs Print

מחשבון משכנתא הוא כלי תכנון הכרחי לפני שחותמים על המסמכים בבנק. כיצד משתמשים  ואיפה מוצאים מחשבון משכנתאות.

באופן כללי, מחשבון משכנתאות הוא תוכנה מבוססת אינטרנט המאפשר לכם לחשב את הכדאיות של המשכנתא בה אתם מעוניינים. מחשבון משכנתא ממחיש לכם, עוד בטרם הגעתם לבנק, מה האפשרויות העומדות בפניכם: מה גודל ההלוואה שאתם יכולים לקחת, מה הסכום החודשי אותו תצטרכו לשלם בהינתן הנכס המתאים וההון העצמי העומד לרשותכם, ואיך שינוי משתנה אחד עשוי לשנות לכם את ההחזר החודשי ו/או תקופת ההלוואה. בקיצור, הכלי הזה יכניס אתכם לעניינים ובמידת הצורך גם ינחית אתכם חזרה לקרקע. היתרון בתוכנה זו הוא שאינכם נדרשים לידע מתמטי ברמה גבוהה, ואינכם נדרשים לבצע חישובים מורכבים אלא פשוט להזין את הנתונים לתוך המחשבון.

מתי בעצם להתחיל עם מחשבון משכנתא: מומלץ להכיר את השימושיות של מחשבון משכנתאות כבר בשלבים הראשונים של תחילת הבירור אודות המשכנתא וזאת על מנת להכיר את המונחים השונים עוד לפני הפגישה עם פקיד המשכנתאות שכן הדבר יוריד לחץ רב בעת הפגישה וימנע מפגש ראשון עם המונחים השונים.  לאחר שתקבלו את הנתונים מהבנק תוכלו להזין אותם אל מחשבון משכנתאות כדי למצוא את תמהיל המשכנתא המתאים לכם ביותר ובצורה זו לחסוך עשרות אלפי שקלים לאורך תקופת ההלוואה. יש מספר סוגים של מחשבוני משכנתאות ובתום הקריאה תוכלו להתאים לכם את אותו מחשבון משכנתא המתאים לכל בדיקה ובדיקה.

מחשבון משכנתא והשדות שיש להזין בעת השימוש:  מחשבון משכנתאות  מחייב אתכם להכיר את המונחים השונים הרלוונטיים לעולם זה. להלן סקירת המונחים:
1. סכום משכנתא - מה הסכום הכולל שתבקשו לקבל מהבנק, ללא הון עצמי.
2. מספר שנים - מה משך התקופה שתרצו לפרוש את ההלוואה.
3. ריבית שנתית - מה גובה הריבית לפיה תקחו את המשכנתא
4. החזר חודשי - מה גובה התשלום החודשי שתשלמו מדי חודש.
5. שיטת החזר (קרן שווה, בוליט, סכום משכנתא): באיזו שיטת החזר תבחרו.

מחשבון משכנתאות שמאפשר לבצע חישוב החזרי משכנתא חודשיים הוא הכלי הבסיסי והשימושי ביותר. הכוונה למחשבון שמאפשר  לכם לחשב את החזרי המשכנתא החודשיים בהתאם לנתוני המשכנתא בסעיפים הבאים:  סכום המשכנתא, מספר שנים של ההלוואה וגובה ריבית המשכנתא. כלומר קודם כל תקבעו את הסכום הדרוש לכם, ולאחר מכן תוכלו לברר את ההחזר החודשי. שימו לב כי מחשבון משכנתא יוכל להעריך מה יהיה גובה ההחזר (על פי הנתונים שהזנתם) רק נכון להיום. על מנת להעריך מה יהיה גובה ההחזר לאורך כל חיי ההלוואה תצטרכו להעריך מה השינויים הצפויים בריבית ומהי האינפלציה הצפויה בתקופת ההלוואה, וכאן כבר תצטרכו ככל הנראה עזרה מקצועית.

מחשבון תמהיל משכנתאות : מחשבון משכנתאות זה יסייע לכם לבחור איזו הלוואה לקחת בכל מסלול ולאיזה פרק זמן, על מנת לבחור את תמהיל המשכנתא המשתלם ביותר שבו אתם צפויים להחזיר את תשלומי הריבית הנמוכים ביותר לבנק.  מחשבון משכנתא זה יועיל לכם במיוחד בשלב השני של התהליך לאחר שתבררו נתונים כמו סך גובה המשכנתא ויכולת ההחזר החודשית שלכם כעת ובעתיד.

חשוב לזכור: מחשבון משכנתא לא מחליף ייעוץ מקצועי שכן רק בבנק תוכלו לקבל נתוני אמת, ורק יועץ אמיתי יוכל להעניק לכם את מגוון המסלולים הקיימים ואת התחזיות הצפויות במשק הישראלי כמו עליית ריבית ואינפלציה צפויה. משבון משכנתאות יגלה לכם גם את האמת מאחורי ההחזר החודשי שלכם: כמה מההלוואה אתם מחזרים ואיזה חלק אתם משלמים כריבית. תופתעו אולי לגלות שלהחזר הריבית ישנו חלק לא מבוטל החזר החודשי שלכם, וזה כשלעצמו, אולי יחזיר אתכם לשולחן העבודה בו תחשו שוב על גובה הסכום אותו אתם מעוניינים לקחת.ובאמת, אחד מהיתרונות של המחשבון היא ההבנה שכל אחד מהפרמטרים של עולם המשכנתאות משפיע על ההחזר החודשי שלכם, והבנה זו יכולה לחסוך לכם הרבה כסף.

אין במידע הנ"ל משום תחליף לייעוץ משפטי והכוונה ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם גורם מוסמך העוסק בתחום בטרם תחילת כל פעולה או קבלת כל החלטה . הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות .
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום!
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי
כתבות נבחרות
איך לחסוך בתשלום ריביות משכנתא ?
ריביות משכנתא הן עלות כלכלית המוטלת על כתפי נוטלי המשכנתא בנוסף להחזר ההלוואה המקורית.. בכתבה זו נסביר כיצד ניתן להוזיל ריביות משכנתא.
משכנתא ריבית
מה היא משכנתא ריבית וכיצד לוקחים אותה? 4 דברים שצריך לדעת על משכנתא ריבית ומסלולים שונים.
לכל הכתבות
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום !
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
חברת טאבו ישיר משכנתאות שייכת לחטיבת הנדל"ן בקבוצה פעילות המשכנתאות משלימה את פעילותה של חברת טאבו ישיר –קו מנחה העוסקת בכל השלבים הבירוקרטיים בתחום הנדל"ן, הוצאת נסחי טאבו, רישומי הערות אזהרה, הוצאת נסחים חתומים, תשריטים ועוד מגוון רחב של פעולות. שתי החברות משלימות ללקוח את כל תהליך עסקת המכר טא
תהיה בקשר
עם כל שאלה אתם מוזמנים להתקשר אלינו 
הצטרפו אלינו לפייסבוק
כתבות ועידכונים ,מעכשיו גם בפייסבוק
כל הזכויות שמורות לטאבו ישיר משכנתאות 2013 | תקנון שימוש | מדיניות פרטיות