מאמרים
כתבות
הריבית והמשכנתא
הורדת ריבית בנק ישראל משפיעה לטובה על המשכנתאות הקיימות ונוטלי המשכנתאות החדשות אך הגבלת בנק ישראל מונעת חיסכון משמעותי במשכנתאות
פורסם בתאריך: 25/12/2012

מדצמבר 2011 הפחית בנק ישראל את שיעור הריבית ב-1.25%, זאת בעקבות חששו של פרופ' סטנלי פישר, נגיד הבנק, מכניסתו של המשק למיתון, בדומה למתרחש באירופה. כלכלנים טוענים כי צעד הורדת הריבית אמש לרמה של 1.75% ממחישה שפישר פחות מוטרד מעליית מחירי הדירות לעת עתה. עקב הוזלת המשכנתא כעת, ייתכן ושוק הנדל"ן ימשיך לרתוח. אז מה יקרה למשכנתא?

ערן כרמל, מנכ"ל טאבו ישיר משכנתאות מקבוצת קו מנחה , אומר כי הורדת הריבית נותנת שוב במה להוראת בנק ישראל משנת 2011 שהגבילה את רכיב הריבית המשתנה במשכנתאות לשליש בלבד מהתמהיל הכללי. "משפחות אשר נטלו משכנתאות במסלול הפריים רשמו ירידה משמעותית יותר בהחזר החודשי לאורך התקופה, בעוד אלו שנטלו ביתר המסלולים שילמו יותר, תשלומים אשר הלכו וגדלו, למעשה פישר מנע הוזלה משמעותית יותר של ההחזר החודשי בעקבות הגבלת הריבית המשתנה"

כרמל מוסיף כי הפחתת הריבית מצדו של בנק ישראל לאורך השנה השפיעה ותמשיך להשפיע על תוצאות האג"ח הממשלתיות, דבר אשר לדבריו יציג ירידה בעוגנים במסלולים המשתנים, אך צפוי להוביל לעלייה במרווחים של הבנקים למשכנתאות. "ספק אם הלווים ירגישו שינוי בריבית המשכנתאות."

אין במידע הנ"ל משום תחליף לייעוץ משפטי והכוונה ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם גורם מוסמך העוסק בתחום בטרם תחילת כל פעולה או קבלת כל החלטה . הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות .
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום!
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום !
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
חברת טאבו ישיר משכנתאות שייכת לחטיבת הנדל"ן בקבוצה פעילות המשכנתאות משלימה את פעילותה של חברת טאבו ישיר –קו מנחה העוסקת בכל השלבים הבירוקרטיים בתחום הנדל"ן, הוצאת נסחי טאבו, רישומי הערות אזהרה, הוצאת נסחים חתומים, תשריטים ועוד מגוון רחב של פעולות. שתי החברות משלימות ללקוח את כל תהליך עסקת המכר טא
תהיה בקשר
עם כל שאלה אתם מוזמנים להתקשר אלינו 
הצטרפו אלינו לפייסבוק
כתבות ועידכונים ,מעכשיו גם בפייסבוק
כל הזכויות שמורות לטאבו ישיר משכנתאות 2013 | תקנון שימוש | מדיניות פרטיות