מאמרים
כתבות
ניתוח לידיעת הגב' כהן, והשר לפיד
Bizportal וטאבו ישיר משכנתאות בדקו לכמה משכורות באמת ידרש זוג צעיר לצורך רכישת דירת 4 חדרים בשווי ממוצע של 1,190,000 שקל וזאת ללא ניטרול המשכנתא. או במילים אחרות - כמה שנים צריך לעבוד בשביל הבנק.
פורסם בתאריך: 01/01/0001

סערת גב' כהן מחדרה ממשיכה להכות גלים, כאשר את מעמד הביניים (באשר הוא) ממשיכה לעניין סוגיית מחירי הדירות. בתחילת החודש פרסם משרד השיכון כי כמות המשכורות הנדרשות לצורך רכישת דירת 4 חדרים ממוצעת (שמחירה הממוצע עומד על על 1.19 מיליון שקל) היא 132 משכורות ברוטו, עלייה של 28 משכורות לעומת שנת 2008. אבל חישוב נוסף מעלה כי זו רק המשקלות הראשונה על צוורה של גב' כהן.

Bizportal וטאבו ישיר משכנתאות בדקו לכמה משכורות באמת ידרש זוג צעיר לצורך רכישת דירת 4 חדרים בשווי ממוצע של 1,190,000 שקל וזאת ללא ניטרול המשכנתא. או במילים אחרות - כמה שנים צריך לעבוד בשביל הבנק.

ראשית מציין כי השכר הממוצע למשרת שכיר בשנת 2012, לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, עמד על 9,022 שקל ברוטו.

נתחיל מההון העצמי
במידה ואין ברשות הרוכשים הון עצמי מההורים או מכל חסכון אחר, ידרש הזוג ל-33 משכורות ברוטו (41 משכורות נטו) כדי להגיע להון העצמי המינימאלי הנדרש כיום אשר עומד על 25%, או במקרה הספציפי 297,500 שקל.

הזוג נטל משכנתא לתקופה של של 25 שנה בהיקף של 892,500 שקל במסלולים של פריים, משתנה צמודה למדד וקבועה לא צמודה עם החזר חודשי התחלתי של 4,162 שקל.

סך הכול ההחזר הכולל בהתאם להשפעות מדד ממוצעות של 3% לחיי המשכנתא עומד על 1,476,625 שקל, שמהווה כ-164 משכורות ברוטו (202 משכורות נטו), לפי החלוקה הבאה:

1. החזר המשכנתא על יתרת הקרן והריבית במסלול הפריים עומד על 452,469 שקל.
2. במסלול הריבית קבועה הלא צמודה עומד ההחזר על 327,689 שקל.
3. במסלול הריבית המשתנה הצמודה ההחזר ויתרת הקן מסתכמים ב- 696,467 שקל.

"חייבים להחזיר את הזכאות לזוגות הצעירים"
לסיכום, מספר תלושי השכר ברוטו הנדרשים לרכישת דירה מסתכם בכ-197 (33 המשכורות הנדרשות לצורך השגת ההון העצמי ו-164 המשכורות הנדרשות לצורך תשלום המשכנתא. נציין כי סכומים אלו אינם מתייחסים להוצאות שיפוץ , ריהוט, הוצאות עורכי דין , מתווכים וכו'.

בכדי להבין את משמעות המספר נציין כי באופן יחסי לנתון שסיפק משרד השיכון לפיו נדרשים 132 חודשים, מדובר בפער של 65 חודשים. בכסף זה אומר כמעט 600 אלף שקל, זו עלות המשכנתא עבור דירה ממוצעת (כמובן, על פני 25 שנה). במילים אחרות, דירה ממוצעת שעולה 1.19 מיליון שקלים, עולה למעשה 1.8 מיליון שקלים.

ערן כרמל, מנכ"ל טאבו ישיר משכנתאות, אומר כי נתוני משרד השיכון מציגים זה זמן רב את הרעת התנאים של הזוגות הצעירים ויכולתם להגיע לדירת חלומותיהם. "הנתונים אינם מתייחסים למורכבות האמיתית של אותם הזוגות הצעירים והממשלה החדשה חייבת לפעול לשיפור מצבם. העלאת הקצאת ההון של הבנקים בהתאם להוראה החדשה של בנק ישראל יגרור אחריו עליית ריביות, דבר שיחמיר את מצב הלווים, יכולת ההחזר וכמות המשכורות להן ידרשו לצורך הגשמת החלום. הממשלה חייבת לחזור ולבחון את מתן הזכאות לזוגות צעירים ומתן תנאים עדיפים."

אין במידע הנ"ל משום תחליף לייעוץ משפטי והכוונה ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם גורם מוסמך העוסק בתחום בטרם תחילת כל פעולה או קבלת כל החלטה . הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות .
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום!
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי
בדיקת כדאיות למשכנתא ללא תשלום !
השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
חברת טאבו ישיר משכנתאות שייכת לחטיבת הנדל"ן בקבוצה פעילות המשכנתאות משלימה את פעילותה של חברת טאבו ישיר –קו מנחה העוסקת בכל השלבים הבירוקרטיים בתחום הנדל"ן, הוצאת נסחי טאבו, רישומי הערות אזהרה, הוצאת נסחים חתומים, תשריטים ועוד מגוון רחב של פעולות. שתי החברות משלימות ללקוח את כל תהליך עסקת המכר טא
תהיה בקשר
עם כל שאלה אתם מוזמנים להתקשר אלינו 
הצטרפו אלינו לפייסבוק
כתבות ועידכונים ,מעכשיו גם בפייסבוק
כל הזכויות שמורות לטאבו ישיר משכנתאות 2013 | תקנון שימוש | מדיניות פרטיות